5.1.2012 – SME, str. 6 - Stromčeky budú smetiari odvážať až do februára
05.01.2012, 14:10
Smetiari odpad odvážali cez sviatky ako vo všedné dni, svojvoľne režim odvozu meniť nemôžu, tvrdí firma.
So zajtrajším sviatkom Troch kráľov sa končí obdobie vianočných stromčekov, prvé už pribúdajú pri kontajneroch. Mestskí smetiari ich už odvážajú, budú to robiť do konca februára, informoval riaditeľ obchodu a marketingu OLO Pavel Vitek.
Stromčeky po odvoze triedia. Také, z ktorých ľudia riadne odstránili ozdoby, kompostujú. Ak na strome ozdoby zostali, OLO ich musí spáliť.
Smetiari vozili počas sviatkov odpad v bežnom režime. Odvoz neposilnili ani v období po Vianociach aj napriek viacerým sťažnostiam ľudí, že kontajnery sú preplnené. „Zaznamenali sme takéto sťažnosti aj tento rok,“ hovorí Vitek. „Ale my s tým nič nemôžeme urobiť.“ Častejšie odvážať odpad môže podľa neho OLO len na žiadosť magistrátu. „Pokiaľ má občan pocit, že frekvencia odvozu odpadu nestačí, po dohode s magistrátom sa dá objednať jej zvýšenie. Naša spoločnosť nemôže svojvoľne meniť dohodnutý a spoplatnený režim,“ vraví Vitek.
„Žiadne sťažnosti na nedostatočný odvoz odpadu sme nezaznamenali,“ tvrdila však Daniela Rodinová z magistrátu. „Naopak, ľudia na sviatky odchádzajú z mesta, sú prázdniny, odpadu je menej,“ tvrdí.
Odpad vozili na Vianoce aj na Silvestra, voľno mali smetiari len v nedele.
Počas vianočných trhov a osláv Silvestra ľudia v centre mesta vyprodukovali vyše 40 ton komunálneho odpadu.





